Únor 1

Moje maminka vyslovila před Vánoci přání o ušití sady do kabelky pro svou kolegyni z práce. Toužila dát jí to jako dárek. Do Vánoc jsem sadu nestihla, ale naštěstí se ty dvě nestihly vidět. Měla jsem tedy trochu času navíc.

Mamka si přála pro kolegyni ušít pouzdro do kabelky na léky a drobnosti, pouzdro na mobil a pouzdro na brýle. Vybrala si šedou a žlutou látku – obě jsem si syslila hamounsky pro sebe, ale nakonec jsem se jich ve prospěch projektu vzdala. Vyhrála jsem si i s prošíváním vnitřků a tak si myslím, že vznikla opravdu pěkná sada. Posuďte sami:

Pouzdro do kabelky, dle osvědčeného střihu – již jste jej tu na blogu v několika provedeních viděli. Uvnitř prošité tvarem lístečků tmavě žlutou bavlnkou:

Obal na mobil (3 kapsičky+ 1 kapsa na zip):

Pouzdro na brýle je řádně vyztužené, ale brýle vám při zasednutí nezachrání:

 

No, přání bylo splněno, ale sada se mi zdála stále jaksi neúplná. Napadlo mě, že by nebylo špatné ušít nějaký penálek, aby si měla paní kam a čím psát poznámky. Třeba telefonní číslo nějakého pěkného ctitele v restauraci?:-)

 

Pořád mi to přišlo slabé a tak jsem přihodila malou taštičku – na drobnosti do kabelky, nebo jako psaníčko, třeba na ples:

No a jako drobnost – obal na papírové kapesníky do kabelky. Jen taková estetická maličkost:

Dodatečně mě teď napadá, že by nebyla špatná ještě klíčenka, ale co už… tu jsem prostě nestihla.

Já jsem se svým dílem nadmíru spokojená. A myslím, že se lepším v našívání šikmého proužku:-) Ani se mi moc nechtělo dávat sadu z ruky. A co jí říkáte vy?