Červenec 11

Snímek, jež jsem měla možnost zhlédnout v kině a utkvěl mi v paměti natolik, že si dodnes pamatuji nejen jeho děj, ale i emoce, které se přese mě v jeho průběhu valily. Když jsem ho proto zaregistrovala v televizním programu, bylo mi jasné, že jej musím dát do tipů. Film se totiž tváří neuvěřitelně nenápadně, ale pozornost si jistě zaslouží.

Walter je stárnoucím univerzitním profesorem, jehož život mu pomalu proplouvá mezi prsty. Žije si ve svém stereotypu, nerad na svém životě cokoliv mění a přitom v hloubi duše po změně prahne. Vše se ale začne měnit v okamžiku, kdy se Walter vrací do svého bytu, který vlastní jen pro případy, že chce přespat ve městě. Dlouho byt nepoužíval a tak je velmi překvapení když zde nalezne mladého Syřana Tareka s přítelkyní, kteří v bytě bydlí aniž by je tam Walter pozval. Tarek je skvělý bubeník a jednoho dne načapá Waltera jež se pokouší na jeho africký buben džembe hrát. Nevědomky je Walter Tarekem vyzván k cestě, kde může objevit netušené možnosti vlastní osoby a vymanit se tak z ubíjejícího stereotypu, jež ho v průběhu let pohltil…

Režie: Thomas McCarthy
Hrají: Richard Jenkins, Haaz Sleiman, Danai Gurira, Hiam Abbass a další

Pokud tedy ve 22:00 hodin nebudete mít zrovna co na práci, rozhodně si vpusťte Nezvaného hosta domů prostřednictvím ČT 2 právě v tuto dobu. A pokud nějakou práci v plánu máte, odložte ji na později. Tenhle film za to opravdu stojí!