Srpen 28

Den 1.

2. srpna ráno pomalu dáváme věci do auta. Není kam chvátat, do kempu můžeme dorazit kdykoliv.
Na cestu vyrážíme kolem 9:20. Venku se začíná dělat šílené vedro. Jsem upozorněna přítelem, že nemám vymýšlet žádné zastávky na zajímavých místech, neboť on nikam nejde a je ochoten se jedině jít vykoupat.
Nakonec děláme první zastávku u Chýnovských jeskyní – jsou mi povoleny:-) U jeskyní se neplatí parkovné, zato snad na každém stromě visí cedulky oznamující, že vaše auto není trezor. Do jeskyně chodí skupiny zhruba každých 25 – 30 minut. Chvíli čekáme a potom vstupujeme do jeskyně, kde se skutečně zchladíme neboť je zde zhruba 8 stupňů. V jeskyni se nesmí fotografovat pokud nezaplatíte poplatek a protože náš fotoaparát není zrcadlovka a prohlídka pěkně "odsejpá" nemělo fotografování cenu. Přidávám alespoň fotografii z internetu.

 

 

 

Chýnovská jeskyně zcela postrádá krápníkovou výzdobu. Pro osoby zaměřené na geologii je prohlídka zaručeně to pravé ořechové, ale i ostatní může prohlídka zaujmout. Předem upozorňuji, že prohlídka není vhodná pro osoby se srdečními potížemi a je poměrně fyzicky náročná (hodně schodů:-D).

 

Dovolená 09 2

 

 

Další zastávku děláme u železobetonového mostu přes Orlík. Dle mapy je tento most technickou památkou. Daří se nám přeběhnout silnici a podívat se na most ze strany. Projdeme se i po mostě a pak pokračujeme dál v cestě. Přítel tvrdí, že má most název, ale nezapamatoval si ho, já si však ničeho takového nevšimla.

 

Dovolená 09 1

 

Poslední zastávku děláme v Písku, kde jdeme "omrknout" nejstarší most v Čechách. V Písku také získáváme (ale až při zpáteční cestě) samolepku = turistickou vizitku do turistického deníku – ten jsem dala příteli k svátku. Pro ty, co by se chtěli vrhnout do sbírání "samolepek" doporučuji web turisticky-denik.cz (dají se podle něj i dobře plánovat výlety:-) ).

 

Dovolená 09 3
Dovolená 09 4

Po 17 hodině se dostáváme do kempu Annín, klíče od chatky dostáváme během chvilky a za půl hodiny jsme vybalení a bydlíme. Vyrážíme na obhlídku kempu. Kemp vřele doporučuji, chatka kterou máme je sice malá, ale čistá, umývárny jsou hned za rohem, taktéž v čistotě. Kemp, jak zjistíte z webu, si na čistotě nejen sociálních zařízení zakládá. Obhlédneme otevírací dobu kiosku, nahlédneme do jídelního lístku restaurace, která je hned za recepcí a skoro vedle naší chatky. Kdo by si myslel, že budeme trpět na vyrvál z restaurace, mýlil by se. Restaurace zavírá ve 22 hodin a od 22 hodin je v kempu noční klid, ani jeden den se nestalo, že by byl porušen, což ovšem neznamená, že se návštěvníci kempu neumí bavit, jen jaksi slušně.

Ke kempu také patří uměle vybudované koupaliště ve tvaru ledviny s převlékárnami a občerstvením. Koupaliště se příteli zamlouvá z celého kempu snad nejvíce:-)) A také to, že řeka Otava tvoří přirozenou hranici kempu. Navíc jsou na každém rohu skruže, ve kterých se smí rozdělávat oheň, pokud si neseženete dřevo v lese vedle kempu (a věřte, že les je poměrně dost vyčištěný), je možné si ho za poplatek zakoupit v recepci. Okamžitě plánujeme, že budeme některý den opékat.

Večer ještě náhled do mapy a příprava trasy na následující den a pak již sladký spánek.