Srpen 21

Zámek v oblacích

 

 

Sama bych toto roztomilé a překrásné dílko jistě v programu přehlédla, ale náhoda tomu chtěla a mě se oči dostaly na ten správný řádek. Tento film jsem již jednou viděla, ale jistě si ho zítra nenechám ujít a rozhodla jsem se využít tento blog a doporučit ho i ostatním, protože stojí za to.

A kdy že si to máte zapnout televizní obrazovky? Zítra v 10:00 hodin ráno (zase pro tak skvělý film tak nedobrý čas, nicméně v tu dobu už byste mohli být vzhůru) zapněte ČT 1 a naladíte tak japonský animovaný film Zámek v oblacích.

Pokud by vás trochu zajímal děj příběhu, dovolím si citovat z CSFD: "Mladá dívka Sophie, co by ošklivé káčátko se zlatým srdcem se na počátku příběhu stává obětí magie zlomyslné čarodejnice, která ji přemění na stařenu. Sophiinou jedinou nadějí se zdá být vyhledat mladého čaroděje Howla, jehož zázračný dům na muřích nohách obchází po vrcholcích hor nad městem. Když se jí to s nemalým vypětím podaří, začne zde pracovat jako uklízečka a domácí. Pomalu objevuje taje a záhady, které Howlův chodící dům skrývá. Jak se ale postupně rozvíjí klubko záhad okolo Howla, Sophie je vtažena do jeho světa a začíná chápat kým je. Do pohledného mladého čaroděje se zamiluje a její skálopevná láska bude postavena před zkoušku, ze které nikdo nemusí vyváznout živ a zdráv."

 

 

Milovníci anime jistě vědí o co jde. Film vás potěší překrásnou kresbou a zajímavým (tentokrát na rozdíl od Princezny Mononoke spíše pohádkovým a tudíž i vhodným nejen pro dospělé, ale i pro děti) příběhem.

Doufám, že se vám film bude líbit stejně jako mě.