Listopad 23

co potěšíV životě každého z nás jsou chvíle, kdy bychom si měli užívat drobných radostí, které nás potkají. Několik takových se mi také přihodilo a ráda bych se o ně podělila, protože potěšily, pobavily a také příjemně překvapily….
Tak například na jedné přednášce pro veřejnost mě a kamarádku oslovila jedna prodavačka z obchůdku, kam se často chodíme koukat – bohužel jen koukat, protože nejsme milionářky a koukáme častěji než nakupujeme. Velice mě to potěšilo. Navíc je ta paní skvělá prodavačka, chápe, že nemáme tolik peněz, vždy nám ochotně ukáže novinky a nikdy nic nevnucuje. Nechápu jak to dělá ale má pernamentně dobrou náladu. To, že se k nám hlásila mě velice potěšilo – děkuji!
Další případ nastal tento čtvrtek (vlastně už minulý). Jako obvykle jsem se na nádraží přihnala v rekordním čase, takže jsem tam pak musela čekat. Pro zkrácení dlouhé chvíle jsem si po zakoupení lístku sedla ve vestibulu a dala se do čtení knížky. Po asi pěti minutách se náhle ve vestibulu rozsvítilo a paní, co prodává lísky na mě z okénka houkla – „Je to takhle lepší na to čtení??“ Byla jsem z toho celá paf a zmohla jsem se na pouhé „Ano je, děkuji, to jste nemusela.“ Docela dost mě to překvapilo, ale zároveň i potěšilo.
Další z drobných radostí třeba bylo to, že jsem napsala písemku u které jsem počítala s tím, že jsem jí nenapsala a smířila se s tím. Myslím, že jsem při hlášení výsledků měla otevřenou pusu:-)
V neděli mě třeba potěšila procházka s přítelem – stihli jsme vyjít ven když svítilo sluníčko a když se počasí začalo hodně zhoršovat, tak už jsme se zase vraceli k domovu:-)
V pondělí mě potěšilo cvičení jógy:-)
Dnes mě potěšilo to, že jsem si mohla s kamarádkou zahrá ping pong:-)
Když se nad tím zamyslím, tak každý den zažívám malou radost. Je důležité si jí prožít naplno:-) Potom se lépe odolává těm horším věcem, které nás potkají:-)
Umění je radovat se z maličkostí:-)
Tímto děkuji všem, kteří mě v poslední době potěšili, mile překvapili, rozesmáli atd! DÍKY VÁM SE MÁM STÁLE PROČ RADOVAT A MÍT DOBROU NÁLADU!!
A co potěšilo v poslední době vás?