Říjen 19

Kolem hrušek doma nám již podezřele začaly kroužit malé mušky. Hrušky byly totiž vyzrálé a tak se rychle kazily. Přišel čas jednat:-)

No a protože v lednici jsem měla mascarpone, nebo abych byla přesnější – Maskar z Polné – což je čerstvý smetanový sýr určený např. k výrobě tiramisu, chtěla jsem tyto dvě věci nějak zkombinovat.

Listovala jsem recepty a protože chodím často nakupovat do lidlu, prolistovala jsem i recepty, které tam lze v poslední době získat. Má volba padla na Hruškový koláč s mascarpone – recept můžete nalézt i na internetu – odkaz zde (nyní jsem zjistila, že na webu je možné shlédnout i video).

Postup je velmi jednoduchý, ze surovin jsem vytvořila těsto. Nemám robot, ale krásně to šlo i v misce rukou, jen si nechte povolit trochu máslo. Hotové těsto jsem vložila do igelitového sáčku a uložila do ledničky.

Mezi tím jsem vykrájela hrušky, které jsem dle receptu pokapala citronovou šťávou aby nezhnědly (myslím ale, že to není nutné).

Vytáhla jsem těsto z ledničky, vyválela na plát a vložila do vymazané zapékací misky. Těsto jsem propíchala vidličkou a dala péct do trouby.

Během pečení jsem připravila náplň – umíchala vejce s moukou, cukrem a mascarpone. Tentokrát jsem využila pomoc ručního šlehače.

 

Hotovou náplň jsem nalila na předpečený korpus, pokladla hruškami a posypala nastrouhaným zbytkem těsta. Poté jsem vše zasypala skořicovým cukrem.

Koláč jsem pekla o něco déle, než uvádí recept, neboť naše trouba má menší výkon.

Výsledek je nejen pěkný na pohled, ale i velice chutný.