Leden 14

aneb – Vánoce u Veberů obrazem s trochou slov:-D

Letošní svátky byly trochu jiné, než jsem si původně plánovala, ale neznamená to, že horší. Jen svým způsobem trochu hektické, ale to se občas stává, když máte moc práce, zájmů, chystání na svátky a chcete navštívit nejen rodinu svou, ale i partnerovu. Krom toho jsem nějaké ty dárky vyráběla.  Z původně zamýšlených dárků pro kamarádky nakonec nic nebylo, nestihla bych to. A tak je nahradily dárky jiné. No a do toho všeho bylo nutné koordionovat a následně vyhodnotit Velkou Vánoční soutěž, která zde probíhala. Troufám si říci, že jsem nakonec všechno zvládla. Přítel urgoval, ať již soutěže nedělám, když viděl, kolik času to zabírá… tak uvidíme, jak to bude, třeba za rok…

Advent nakonec probíhal tak nějak jako obvykle, věnec byl a letos v závěru adventu přibyly i hvězdičky, které jste zde na blogu již mohli vidět:

 Krom toho, jsem dokončila kabelku, kterou pod stromečkem našla moje maminka. Kabelku jsem nestihla nafotit, nicméně se jedná o tento model, pouze jsem přehodila barvy:


No a protože mám vždy pocit, že rodičům nedávám dost, ušila jsem  do sady ke kabelce pouzdro na doklady a pouzdro na různé drobnosti (jelení lůj, hygienické potřeby, léky apod.):Chtěla jsem vyzkoušet jiné zapínání a tak vznikla kabelka pro mou sestru. Bohužel ji pod stromečkem okomentovala slovy: „Pche, taková malá…?!“ Snad se zalíbí časem.


Kolegyně, která zjistila, že šiju, nadhodila, že by se jí hodila kabelka pro dceru (dceři je 10 let). A tak vznikla tato taška. Doufám, že udělala dceři radost:

Cukroví jsem ostudně koupila v pekařství, ale stačilo pro 2 lidi bohatě. Takto vypadal náš Štědrovečerní stůl – nechyběla rybí polévka o kterou se postaral můj přítel i kapr s rybím salátem:

A nechyběl ani stromeček. Pravda, když jsme ho kupovali, říkali jsme, že tato velikost bude stačit, když jsme ho vybalili, smáli jsme se, jak je malý. Ale vešly se na něj ozdoby i celá kolekce a světýlka:-D

Ježíšek mi donesl super čtečku knih. U rodičů jsem dostala knihu o šití, kolem které jsem zatím několikrát kroužila a spoustu dalších milých drobností. Sedánek s kamarádkami se také velmi vydařil – holky díky moc, dárky byly super!

Oproti původnímu plánu se mi s drobným opožděním povedlo vyhodnotit soutěž zde na blogu a tak jsem podarovala i 3 z vás. K předání 2 cen ještě nedošlo, ale v brzké době dojde. S výherkyněmi jsem již domluvená. K oranžové velké tašce jsem slibovala překvapení – patřilo k ní malé pouzdro. Doufám, že ceny na živo potěší ještě více:-)

No a na Silvestra jsme byli doma. Naštěstí jsme se letos drželi a nebylo to takové obžerství jako jiné roky:-D Navíc mi část dne ukrojila nutnost být v práci. Vše se stihlo, jíst co bylo a nevím co jste večer dělali vy, ale poprvé jsem měla pocit, že dávají něco v televizi. Sledovali jsme ČT 2 kde dávali Dobytí Severního pólu, mého milovaného Cimrmana. Následně potom běželo představení Ivánku kamaráde… No a občas jsme přepnuli na ČT 24, kde dávali pořad Retro. Sice se jednalo o reprízy, ale to vůbec nevadilo.

Jaké dárky jste dali a dostali vy? A jak jste trávili Silvestra?