Červen 14

4. a 5.6. 2011, letiště Pardubice

Stejně jako loni a předloni jsme navštívili Aviatickou pouť v Pardubicích. A stejně jako v předchozích letech to bylo převážně díky Motoklubu Jiry, který zorganizoval sraz motorkářů přímo na letištní ploše. Tímto klukům děkuji a smekám před jejich organizačními schopnostmi.

Program byl velmi pestrý a opět se nedalo stíhat vidět vše. Pořadatele musím letos pochválit. Zřejmě se poučili z předchozího ročníku, stánků s nápoji byl dostatek a pravidelně byla přivážena i cisterna s pitnou vodou. Vzhledem k velmi slunečnému a horkému počasí byla i letištní polocha kropena vodou. Letos jsme byli připraveni na všechno a tak nám hlavy chárnily čepice a pokožku jsme mazali opalovacím krémem (i přesto jsem se osmahla víc, než by bylo žádoucí).

Líčit akci jako celek snad ani nelze, je prostě úžasná. Na své si přijde každý, jak děti, tak dospělí. Pro ty, co mi nevěří doporučuji zkusit zavítat do Pardubic příští rok.

Pokuste se tedy nasát atmosféru alespoň z mých fotografií. Přidávám i několik videií z youtube (z jiných zdrojů). K vidění byl pozemní program – statické výstavy armádní i hasičské techniky, soutěže pro děti i dospělé, stánky s občerstvením a suvenýry, zaparkovaná letadla, ale i bojové ukázky na travnaté ploše. Pozemní i vzdušný program zahrnoval i dvě divadelní zpracování historických událostí. Pokud vás zajímá podrobný program můžete nakouknout na oficiální stránky aviatickapout.cz. Vzdušný program pak patřil přehlídce různých letadel i akrobatickým vystoupením. Osobně mám nejraději The Flying Bulls Aerobatic Team, možná i proto, že je vede žena:-) Jejich vystoupení jsou dechberoucí.

Všechna letecká vystoupení doprovázela skvělá hudba.

Ale dost mého povídání, pojďte nahlédnout do mého alba (více fotografií naleznete jako vždy v Galerii)

Z motocyklů byly k vidění nové stroje i ty značně starší:

Automobily budily zájem stejně jako motocykly především u mužů:

Příležitost prezentovat se na veřejnosti nevynechala ani Policie ČR:

Hasičská technika:

Letový a pozemní program:

Věřili byste, že tohle také létá?:-)

Prezidentský speciál (naleštit ho, musí dát neuvěřitelnou práci):

Má oblíbená akrobatická čtyřka:

Říkáte si, jak to asi při takové akrobacii vypadá z kokpitu?

Pozemní program:

a mnoho dalšího!