Květen 2

Autorská prvotina Zacha Braffa, který se ujal role scénáristy, režiséra i hlavního hrdiny. Název filmu je odvozen od místa jeho děje – státu New Jersey, který je přezdívaný jako Stát zahrad.

Andrew Largeman si zahrál ve filmu, ale od té doby již o žádnou roli nezavadil. Pracuje ve vietnamské restauraci a jeho život se mu jeví jako neskutečná nuda. Od deseti let bere léky na uklidnění, které mu předepsal jeho otec, psychiatr. Andrew totiž strčil do matky, která zakopla a zůstala upoutána na invalidní vozík.

Nyní se vrací do rodného města, aby matku pohřbil. Potkává staré přátele a znovu začne být sám sebou. Léky totiž zapomněl doma v Los Angeles.
Občas ho ale bolí hlava a tak se jde nechat vyšetřit na kliniku, kde se setká s užvaněnou Sam.

Film, ze kterého si může odnést každý nějaké to poučení byl natočen v roce 2004. Hlavní role ztvárnili Zach Braff a Natalie Portman.

Procitnutí v Garden State, dnes večer na TV Prima Cool od 22:00 hodin (na tomtéž programu můžete vidět tento film znovu 3.5. od 1:40 hodin)

Doporučuji i další snímek Zacha Braffa, který vysílala v loňském roce ČT1 – Poslední polibek (třeba se dočkáme reprízy).