Červen 4

slavili jste v pátek?:-)

Pokud jste to nepostřehli, tak v pátek byl mezinárodní den dětí. Nevím, zda jste to někdy slavili nebo slavíte, ale u nás doma se to slavívalo tím, že se koupily alespoň zákusky:-) Tento pátek bylo ale všechno jinak, mamka nás totiž pozvala na večeři do pizzerie:-) Odpoledne jsem neopoměla koupit dárek pro přítele – protože já prostě dárky dávám ráda a je jedno k jaké příležitosti a také si navíc myslím, že dítě je ukryto kdesi v každém z nás.

Dopolední diskuse s přítelem po icq přinesla zajímavou otázku. Nadhazovala jsem totiž, že nejspíš nebudu mít večer čas, protože jdu na večeři s mamkou a sourozenci. A tehdy vznikl náš "konflikt" (konflikt to ani nebyl, spíš jen zajímavá výměna názorů). Přítel se mě totiž zeptal, zda jsem ještě dítě a prohlásil, že on v tom případě musí být pedofil:-D Můj názor byl naopak ten, že dítě je každý, bez ohledu na věk. Na to argumentoval přítel tím, že každý je pouze něčí syn nebo dcera, ale dítě ne. Prohlásila jsem, že jeho názor beru, ale nesouhlasím s ním, argumentovala jsem touto větou:"Když to bude tvoje dítě, tak ho bude brát jako dítě i když už bude mít vlastní rodinu." Přítel mě "napadl" další otázkou: "Když je každý dítě, tak proč někomu říkáme dospělý? To je známá věc, že se rodiče chovají ke svým dětem jako k malým, i když jsou dospělí, ale tak to dělají pouze jeho rodiče." Moje odpověď byla jasná – dospělí jsou ti, co dosáhli určitého věku a zodpovídají tak sami za sebe. Přítel argumentoval tím, že pro všechny ostatní je to dospělá osoba, takže to znamená, že už to není dítě.

A já se ptám – jsme podle vás všichni děti, nebo ne? Kde je hranice? Je to ve věku?

A protože někteří z vás raději hlasují než píší komentáře:-) přidávám malou anketu (neberte to prosím jako boj mezi mnou a mým přítelem ani mezi ženami a muži, zajímá mě, co si myslí většina z vás):