Prosinec 1

existuje nevěřící člověk?Možná si teď myslíte, že se tento článek bude týkat náboženství – příliš se nepletete, ale víra přeci není jen otázkou náboženství, nebo ano?
Jak podotkl jeden můj velice dobrý kamarád: „Víra je stará jako lidstvo samo, církev a náboženství ne.“ Měl pravdu, alespoň já s ním musím souhlasit. Víra je jen naše a nikdo nám ji nevezme. Církev je pak jakési sdružení snažící se lidem diktovat co je v jejich víře správné.
Víra se samozřejmě netýká pouze Boha i když si mnoho lidí při slově víra Boha vybaví. Víra může mít totiž mnoho aspektů.
Můžeme věřit sami sobě. Věřit na lásku, na to, že se nám něco podaří…
Nedovedu si představit, že by existoval někdo, kdo by nevěřil…ať už by to bylo na cokoliv nebo v cokoliv. Znáte snad někoho takového?
Ještě bych se ráda pozastavila nad jedním aspektem, který souvisí s církví. Počet lidí hlásících se k nějaké církvi podle různých průzkumů klesá – což by znamenalo, že se počet ateistů zvyšuje (což dle mého názoru není tak úplně pravda). Moje otázka zní – opravdu tolik lidí nevěří v Boha? Nebo v něj věří, ale nechtějí být omezováni nesmyslnou církví, která stále něco přikazuje nebo zakazuje… Jak si můžeme být jisti, že církev je ústy Božími a ne Bůh ústy církve??
A v co věříte vy? V Boha? Sebe? Jste příslušníky nějaké církve? Jste se svoují přílušností k církvi spokojeni?
Ještě bych ráda podotkla, že jsem někde zaslechla (nechtějte vědět kde, nemám totiž nejmenší tušení), že věřící prý žijí déle… Tak to má většina z nás asi dobré vyhlídky (i když se to sdělení zřejmě týkalo věřících v Boha) :-);-)
A na závěr jedna malá předvánoční anketka…:-)