Září 24

P.S. Miluji Tě
Edith Piaf

Nevíte co podniknout v sobotu večer? Pokud se nechystáte někam vyrazit, co zasednout k televizní obrazovce?
Jste-li romantická duše, nalaďte si ve 20:00 TV Prima, kde poběží film P.S. Miluji Tě režiséra Richarda LaGravenese ( režíroval třeba i Paříži, miluji Tě), kde hlavní role ztvárnili Gerard Butler (300: Bitva u Temophyl) a Hilary Swank (Kluci nepláčou, Million Dollar Baby).
Film začíná ve chvíli, kdy umírá jedna z hlavních postav – Garry. Mladá vdova Holly se s jeho smrtí těžce vyrovnává, zemřel totiž člověk, kterého milovala tak moc, že už se jí nechce dál pokračovat v životě. Ztratil pro ni totiž smysl. Proč by měla hledat další lásku, když tu největší právě ztratila? A pak se objeví dopis, který jí poslal Garry. Manžel pro Holly připravil před svou smrtí sadu dopisů, ktré jí mají pomoci uvědomit si, kdo doopravdy je, ale také to, jak moc ji miloval.
Po nastítnění děje vám možná přijde, že tento film rozhodně není pro vás. Já se za něj ale přimlouvám – dejte mu šanci!:-)

 

Možná ale v sobotu nebudete mít chuť na romantiku a raději byste nějaké drama.V tom případě přepněte na ČT 1 ve 21:20, kde poběží film Edith Piaf. Hlavní roli ztvárnila Marion Cotillard (Taxi, Dobrý ročník).Edith údajně přišla na svět na špinavém chodníku v pařížské Rue de Bellville, kde je dnes její pamětní deska. Přesto se z ní stala hvězda první velikosti. Její boj o hudbu, přežití, lásku, magický hlas, vášeň a přátelství můžete vidět v sobotu na televizní obrazovce.