Prosinec 13

aneb – TV tip

Zajímalo by mě, co jste dělali v sobotu večer. Koukali jste snad na Českého slavíka? Já se výsledky dozvěděla až z internetu:-)

Mnohem lepší pro mě totiž bylo si večer číst a pak věnovat svou pozornost pořadu na České televizi. Dávali totiž film Miloše Formana – Přelet nad kukaččím hnízdem. Hlavní postavou je Patrick McMurphy (Jack Nicholson), který se coby zločinec dostane místo do vězení (pracovní farmu) do psychiatrické léčebny, kam je poslán soudem. Hlavu si z toho ovšem nedělá, protože takhle nemusí "makat." Brzy však zjišťuje, že psychiatrická léčebna není hotel a že je zde daný přesný denní režim, který musí dodržovat. Na dodržování pravidel dohlíží přísná zdravotní sestra Ratchedová ( Louise Fletcher)…Kdo jste ho neviděli o moc jste přišli a vřele vám ho doporučuji. Vy, co jste film viděli, tak jste zřejmě strávili velice příjemný večer se skutečně dobrým fimem.

Ale proč vlastně píšu článek o sobotě teď, když už se zpětně na tento film podívat nemůžete? Chci vám doporučit film který (jak jinak než na české televizi) poběží tuto sobotu. Je také od Miloše Formana a jmenuje se Amadeus – takže pokud zrovna nebudete mít jiný program, věnujte mu svou pozornost, protože určitě stojí za to.